ديدني هاي اصفهان ديدني هاي اصفهان .

ديدني هاي اصفهان

جاذبه هاي كاشان

يكي از شهرهاي توريستي و گردشگري كشور، شهر كاشان واقع در استان اصفهان مي باشد كه از نظر تاريخي و باستاني شهر بسيار غني و كهن است. در شهر كاشان آثار باستاني و تاريخي بسياري از جمله: آبشار نياسر، شهر زير زميني نوش آباد، روستاي ابيانه، غار نياسر، درياچه نمك آران و بيدگل و تپه هاي سيلك وجود دارد كه مي تواند منطقه و مقصد مناسبي براي مسافرت هاي نوروزي باشد.

 

با آغاز سال نو و شروع تعطيلات نوروزي بسياري از مردم براي استراحت و رهايي از دغدغه هاي سال كاري خود و همچنين ديد بازديد هاي نوروزي اقدام به مسافرت مي كنند و علي رغم اينكه هفته اول فروردين به علت تعطيلات رسمي كشور مناطق و شهرهاي توريستي بسيار شلوغ مي باشد، هفته دوم فروردين زمان بسيار مناسبي براي گشت و گذار در اين مناطق مي باشد. به همين منظور براي آشنايي شما با شهرهاي گردشكري كشور و همچنين سهولت انتخاب مقصد براي ايام نوروز، سعي در معرفي چند شهر گردشگري و معرفي مكان هاي آن مي كنيم.

يكي از شهرهاي توريستي و گردشگري كشور، شهر كاشان واقع در استان اصفهان مي باشد كه از نظر تاريخي و باستاني شهر بسيار غني و كهن است. در شهر كاشان آثار باستاني و تاريخي بسياري از جمله: آبشار نياسر، شهر زير زميني نوش آباد، روستاي ابيانه، غار نياسر، درياچه نمك آران و بيدگل و تپه هاي سيلك وجود دارد كه مي تواند منطقه و مقصد مناسبي براي مسافرت هاي نوروزي باشد. البته براي مشاهده تمام مناطق و مكان هاي توريستي اين شهر حداقل به دو روز زمان و با قطار از نزديكترين مسافت تا دورترين مسافت هزينه اي مابين 74.000 تا 283.500 ريال احتياج دارد.

اكنون به معرفي مختصري از مناطق توريستي معروف و مشهور اين شهر مي پردازيم.

شهر زير زميني نوش آباد
شهر زيرزميني نوش آباد تونليست كه توسط دست و با فضا هاي معماري فراوان حفر شده است. اين شهر در عمق ۳ متري زمين قرار گرفته است. اين شهر زيرزميني حدود دو سال پيش هنگامي كه يكي از اهالي نوش آباد در حال كندن زمين بود؛ كشف شد و در نخستين فصل از كاوش هاي باستان شناسي مشخص شد كه شهر زيرزميني نوش آباد در دوره هاي اسلامي مورد استفاده قرار مي گرفته است و احتمالا پناهگاه مردم نوش آباد بوده است.

 

تپه هاي سيلك
محوطه تاريخي سيلك در حدود ۴ كيلومتري جنوب غربي كاشان واقع گرديده كه از دو تپه و دو گورستان تشكيل شده است. امروز بر روي بقاياي گورستان الف، با قدمتي ۳۵۰۰ ساله كه در حدود دويست متري تپه جنوبي است، بلوار بيست و چهار متري امير كبير كشيده شده و گورستان ب نيز با آثاري با قدمت ۳۰۰۰ ساله تبديل به باغ انار شده است.

ناحيه سيلك ( فتح يا و سكون لام در رايج ترين تلفظ ) به عنوان يكي از قديمي ترين مراكز سكناي بشر ما قبل تاريخ در ايران شناخته شده است. تا پيش از آغاز كاوش هاي علمي، كسي به ارزش باستاني و اهميت تاريخي آن پي نبرده بود.

 

آبشار نياسر
آبشار نياسر از چشمه تالار ( اسكندريه ) سرچشمه مي گيرد به گونه اي كه دو سوم آب چشمه به سمت آبشار و از آنجا به دشت هاي نياسر و يك سوم آن به محله نو ميرود. آب جاري شده از آبشار به بعضي از مزرعه هاي اطراف از جمله مزرعه خاتون، دولت آباد، سيف آباد و يرقون نيز مي رسد. البته پيشتر كه آب بيشتر بوده به سمت مزرعه سورآباد هم مي رفته است. ولي به علت كم شدن آب چشمه دسترسي آب به اين مزرعه منتفي مي باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۴:۴۱ توسط:مهري موضوع: نظرات (0)